Opłata produktowa za opakowania rośnie w 2025 roku

Pracownicy magazynu przenoszący opakowania między regałami

Opłata produktowa za opakowania w 2025 roku rośnie i obejmuje coraz szerszą grupę przedsiębiorców — od producentów i importerów, przez sklepy internetowe, aż po gastronomię i firmy wprowadzające produkty w jednorazowych opakowaniach z tworzyw sztucznych. Zmiany wynikają z dostosowania polskich przepisów do unijnej dyrektywy SUP oraz nadchodzącego rozporządzenia PPWR, które wejdzie w życie 12 sierpnia 2026 r. Dla wielu firm oznacza to nie tylko wyższe stawki, ale też nowe obowiązki ewidencyjne w systemie BDO oraz konieczność ponownej weryfikacji statusu rejestrowego.

W skrócie:

  • Stawki opłaty produktowej za opakowania w 2025 r. wzrastają — najwyższe dotyczą tworzyw sztucznych (do 4,50 zł/kg).
  • Obowiązek obejmuje wszystkich wprowadzających produkty w opakowaniach na rynek polski, niezależnie od skali (z wyjątkiem mikroprzedsiębiorców do 1 tony rocznie).
  • Termin rozliczenia: 15 marca 2026 r. za rok 2025 — sprawozdanie składane wyłącznie w BDO.
  • Kara za brak wymaganego wpisu do BDO: od 1 000 do 1 000 000 zł (art. 194 ust. 1 ustawy o odpadach); za niezłożenie sprawozdania — grzywna do 5 000 zł (art. 180a).
  • Od 12.08.2026 r. PPWR wprowadza klasy recyklowalności A–E i obowiązek minimalnej zawartości recyklatu.

— Redakcja RejestracjaBDO, Zespół ekspertów ds. BDO i środowiska.

Czym jest opłata produktowa za opakowania w 2025 roku?

Opłata produktowa to świadczenie pieniężne, które wnosi przedsiębiorca wprowadzający produkty w opakowaniach na rynek polski, jeżeli nie osiągnął wymaganych ustawowo poziomów recyklingu odpadów opakowaniowych. Podstawą prawną jest ustawa z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi (t.j. Dz.U. 2026 poz. 619) oraz powiązane przepisy ustawy o odpadach (t.j. Dz.U. 2023 poz. 1587).

Mechanizm działa prosto: jeżeli firma wprowadziła np. 10 ton opakowań z tworzyw sztucznych, a wymagany roczny poziom recyklingu wynosi 50% (2025 r.; w 2026 r. 51% — rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 19 grudnia 2021 r. (Dz.U. 2021 poz. 2375)). Rachunek przykładu: 50% z 10 ton to 5 ton, które firma musi poddać recyklingowi. Każdy kilogram poniżej progu jest „karany” stawką opłaty produktowej. W praktyce większość małych i średnich firm nie prowadzi własnych programów odzysku — korzysta z organizacji odzysku albo płaci opłatę bezpośrednio.

W 2025 r. opłata produktowa znacząco zyskała na znaczeniu z trzech powodów: wzrostu stawek (zwłaszcza dla tworzyw sztucznych), rozszerzenia katalogu opakowań objętych dyrektywą SUP oraz zaostrzenia kontroli WIOŚ. Ministerstwo Klimatu i Środowiska potwierdza, że w 2024 r. przeprowadzono ponad 12 000 kontroli, a w 2025 r. liczba ta ma wzrosnąć o kolejne 15–20%.

Kto musi płacić opłatę produktową w 2025 roku?

Opłatę produktową płacą wszyscy przedsiębiorcy wprowadzający na rynek krajowy produkty w opakowaniach — w tym producenci, importerzy, dystrybutorzy pakujący towar pod własną marką oraz sprzedawcy internetowi wysyłający produkty w opakowaniach transportowych. Obowiązek dotyczy także podmiotów sprowadzających towary spoza UE oraz z innych państw członkowskich (wewnątrzwspólnotowe nabycie).

Zwolnienie de minimis przysługuje przedsiębiorcom, którzy wprowadzają na rynek mniej niż 1 tonę opakowań rocznie — ale wymaga ono złożenia stosownego wniosku i prowadzenia ewidencji. Szczegóły dotyczące tej procedury opisaliśmy w artykule Opłata produktowa pomoc de minimis: Szansa dla firm.

Branże najbardziej dotknięte wzrostem opłat

Najwięcej tracą branże operujące dużymi wolumenami opakowań plastikowych: e-commerce, fulfillment, FMCG, gastronomia (food delivery), kosmetyki oraz import z Azji. Sklepy internetowe sprzedające przez Allegro, Amazon czy własne platformy podlegają tym samym obowiązkom BDO. Allegro umożliwia dodanie numeru BDO na koncie, ale obecnie jego brak nie blokuje sprzedaży; przy sprzedaży do krajów wymagających krajowego numeru EPR (np. Niemcy — LUCID) brak takiego numeru może ograniczyć sprzedaż do danego kraju.

Firmy importujące towary w opakowaniach z Chin czy Wietnamu to szczególnie wysokie ryzyko: są traktowane jak wprowadzający opakowania, mimo że nie produkują ich fizycznie. Pełne wytyczne w tym zakresie znajdziesz w opracowaniu BDO Import Towarów w Opakowaniach: Obowiązki, Opłata Produktowa i Rejestracja.

Ile wynoszą stawki opłaty produktowej w 2025 roku?

Maksymalne stawki opłaty produktowej w 2025 r. wynoszą od 0,10 zł/kg dla opakowań z drewna do 4,50 zł/kg dla opakowań z tworzyw sztucznych. Faktyczne stawki ustala corocznie rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska, biorąc pod uwagę rynek surowców wtórnych oraz koszty systemu odzysku.

Rodzaj opakowaniaStawka 2024 (zł/kg)Stawka 2025 (zł/kg)Wzrost
Tworzywa sztuczne2,704,50+66%
Aluminium1,401,80+28%
Stal (w tym blacha)0,801,00+25%
Papier i tektura0,700,90+28%
Szkło0,300,40+33%
Drewno0,100,100%
Wielomateriałowe1,902,80+47%

Największy skok — niemal o dwie trzecie — dotyczy tworzyw sztucznych i jest bezpośrednim efektem implementacji dyrektywy SUP (2019/904/UE) oraz unijnej składki plastikowej. Dla firmy wprowadzającej rocznie 5 ton folii czy butelek PET oznacza to wzrost rocznego obciążenia z 13 500 zł do 22 500 zł — przy założeniu braku jakiegokolwiek recyklingu.

Dodatkowe opłaty SUP od 2024 r.

Od 24 lipca 2023 r. obowiązuje dodatkowa opłata SUP (Single-Use Plastics) za produkty jednorazowe z tworzyw sztucznych: kubki na napoje, pojemniki na żywność, słomki, sztućce, tacki. Stawki ustalono w przedziale od 0,20 do 1,00 zł za sztukę przekazywaną konsumentowi — i są one niezależne od standardowej opłaty produktowej za opakowania.

Branże gastronomiczne odczuwają to najboleśniej. Pizzeria sprzedająca 1 000 kubków na napoje dziennie ponosi dodatkowo 200–1 000 zł dziennej opłaty SUP. Szczegółową analizę przygotowaliśmy w artykule BDO Opłata produktowa w gastronomii: klucz do zrównoważenia kosztów.

Jak obliczyć opłatę produktową krok po kroku?

Aby obliczyć opłatę produktową, należy: ustalić masę wprowadzonych opakowań w podziale na materiały, porównać ją z wymaganym poziomem recyklingu, obliczyć różnicę i pomnożyć ją przez aktualną stawkę. Wynik to kwota należna do budżetu państwa lub organizacji odzysku.

Przykład praktyczny: sklep internetowy wprowadził w 2025 r. 3 000 kg opakowań tekturowych i 800 kg folii LDPE. Wymagany poziom recyklingu w 2025 r. wynosi dla papieru i tektury 75%, a dla tworzyw sztucznych 50%. Jeżeli firma nie zorganizowała odzysku samodzielnie, opłata wyniesie:

  • Papier: 3 000 kg × 75% × 0,90 zł = 2 025 zł
  • Tworzywa sztuczne: 800 kg × 50% × 4,50 zł = 1 800 zł
  • Razem: 3 825 zł

Po uwzględnieniu współczynnika korygującego oraz kosztów publicznych kampanii edukacyjnych (2% wartości netto opakowań wprowadzonych w poprzednim roku) — rzeczywista kwota może wzrosnąć o kolejne 200–500 zł rocznie. Dlatego rekomendujemy korzystanie z organizacji odzysku lub zlecenie obliczeń ekspertowi.

Współczynnik korygujący i kampanie edukacyjne

Wprowadzający produkty w opakowaniach, który samodzielnie realizuje obowiązki, musi przeznaczyć na publiczne kampanie edukacyjne dotyczące właściwego postępowania z odpadami opakowaniowymi lub przekazać na odrębny rachunek bankowy marszałka województwa łącznie co najmniej 2% wartości netto opakowań wprowadzonych do obrotu w poprzednim roku (art. 19 ustawy o gospodarce opakowaniami); marszałek przekazuje te środki do NFOŚiGW. Przy współpracy z organizacją odzysku opakowań obowiązek ten realizuje organizacja. Wielu przedsiębiorców nie wie o tym obowiązku — a kontrole WIOŚ rutynowo go weryfikują.

Jakie są terminy rozliczenia opłaty produktowej w 2025 i 2026 r.?

Sprawozdanie z opłaty produktowej za rok 2025 należy złożyć w systemie BDO do 15 marca 2026 r., a samą opłatę wnieść na konto właściwego urzędu marszałkowskiego do tego samego dnia. Termin jest nieprzekraczalny — opóźnienie skutkuje odsetkami oraz wszczęciem postępowania o nałożenie administracyjnej kary pieniężnej.

ZdarzenieTerminPodstawa prawna
Rejestracja w BDO (przed pierwszym wprowadzeniem)Przed rozpoczęciem działalnościart. 57 ust. 1 ustawy o odpadach
Sprawozdanie roczne za 2025 r.15 marca 2026 r.art. 73 ust. 1 ustawy o odpadach
Zapłata opłaty produktowej za 2025 r.15 marca 2026 r.art. 34 ust. 1 ustawy o gospodarce opakowaniami
Ewidencja masy opakowań (kwartalnie)Do końca miesiąca po kwartaleart. 67 ustawy o odpadach
PPWR — wejście w życie12 sierpnia 2026 r.Rozporządzenie PE i Rady UE

Warto pamiętać, że sprawozdanie składa się tylko elektronicznie przez portal bdo.mos.gov.pl — wersja papierowa nie jest akceptowana od 2020 r. Do złożenia wymagany jest podpis elektroniczny (Profil Zaufany, e-dowód lub podpis kwalifikowany).

Potrzebujesz pomocy ze sprawozdaniem opłaty produktowej? Nasi eksperci przygotują pełne rozliczenie, sprawdzą stawki i złożą wniosek za Ciebie — w 24 godziny, bez ryzyka kary.

Zamów sprawozdanie BDO →

Kary za brak rejestracji i niezłożenie sprawozdania w 2025 r.

Administracyjna kara pieniężna za brak wymaganego wpisu do BDO wynosi od 1 000 do 1 000 000 zł (art. 194 ust. 1 pkt 5 w zw. z ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, Dz.U. 2023 poz. 1587 t.j.). Niezłożenie rocznego sprawozdania jest wykroczeniem zagrożonym grzywną do 5 000 zł (art. 180a ustawy o odpadach). Organem właściwym jest Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, a kontrole prowadzą WIOŚ oraz GIOŚ.

ZakresNaruszenieSankcja
Każda wielkośćBrak wymaganego wpisu do BDO (art. 194 ustawy o odpadach)1 000 – 1 000 000 zł
Każda wielkośćBrak sprawozdania rocznego (art. 180a ustawy o odpadach)grzywna do 5 000 zł
Każda wielkośćNielegalny transport odpadów (art. 183 KK)od roku do 10 lat pozbawienia wolności (gdy postępowanie z odpadami może zagrozić życiu lub zdrowiu ludzi albo środowisku)

Warto wiedzieć, że dobrowolna rejestracja w BDO przed wszczęciem kontroli stanowi okoliczność łagodzącą przy wymiarze kary — co potwierdza praktyka orzecznicza Marszałków Województw. Jeśli firma zorientuje się, że powinna była zarejestrować się wcześniej, najlepszą strategią jest natychmiastowe złożenie wniosku i pełne uzupełnienie zaległych sprawozdań — nie czekanie na kontrolę.

Statystyki kontroli WIOŚ — 2024 i 2025

W 2024 r. WIOŚ przeprowadził ponad 12 000 kontroli w obszarze gospodarki odpadami i opakowaniami. Z danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska wynika, że 38% kontroli zakończyło się nałożeniem sankcji administracyjnej — średnia kara to 47 000 zł. W 2025 r. szczególny nacisk położono na branżę e-commerce, import oraz gastronomię — czyli sektory najbardziej dotknięte wzrostem opłat.

PPWR 2026 a opłata produktowa — co się zmieni?

Od 12 sierpnia 2026 r. zacznie być stosowane bezpośrednio w Polsce rozporządzenie PPWR (Packaging and Packaging Waste Regulation), które wprowadza klasy recyklowalności opakowań od A do E oraz minimalne progi zawartości recyklatu. Opakowania klasy E (nierecyklowalne) zostaną stopniowo wycofane z rynku, a wprowadzający je przedsiębiorcy będą musieli płacić znacznie wyższe stawki opłaty produktowej.

PPWR wprowadza dodatkowo:

  • Zakaz PFAS w opakowaniach mających kontakt z żywnością od 12.08.2026 r. — krytyczne dla gastronomii, food delivery, importerów opakowań z Azji.
  • Minimalna zawartość recyklatu w opakowaniach z tworzyw sztucznych: 30% do 2030 r., 50% do 2040 r.
  • Limit pustej przestrzeni w opakowaniach e-commerce: maksymalnie 40% (obecnie wiele paczek ma 60–70%).
  • Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta (EPR): importerzy i sprzedawcy są traktowani jako producenci opakowań.
  • Wymóg jednolitego oznakowania opakowań w całej UE.

Dla wielu firm oznacza to konieczność rewizji całego portfolio opakowaniowego już w 2025 i pierwszej połowie 2026 r. Szczegółową analizę zmian opisaliśmy w przewodniku Opłata produktowa i PPWR — jak się zmieniają przepisy od 2026?.

Jak przygotować firmę do PPWR?

Pierwszy krok to audyt opakowaniowy — przegląd wszystkich opakowań pierwotnych, wtórnych i transportowych pod kątem klasy recyklowalności i obecności PFAS. Drugi to renegocjacja umów z dostawcami opakowań w celu zapewnienia odpowiedniej zawartości recyklatu od 2030 r. Trzeci — aktualizacja wpisu w BDO i ewentualnie poszerzenie zakresu rejestracji o dział wprowadzających opakowania.

Jak zarejestrować firmę w BDO i uniknąć błędów?

Wniosek o wpis do BDO składa się elektronicznie przez portal bdo.mos.gov.pl, a wpis ustawowo następuje w ciągu 30 dni (wprowadzający produkty w opakowaniach wnoszą opłatę rejestrową i roczną: 200 zł dla mikroprzedsiębiorcy i 800 zł dla pozostałych, według stawek obowiązujących od 1 stycznia 2025 r.) — w praktyce 7–14 dni przy bezbłędnym wniosku. Aby uniknąć błędów, kluczowe jest prawidłowe dobranie działów rejestru, kodów odpadów z Katalogu Odpadów oraz kodów PKD.

Z naszej praktyki wynika, że 43% wniosków składanych samodzielnie zawiera błędy formalne — najczęściej dotyczą one mylenia działu „wprowadzający opakowania” z „wytwórcą odpadów”, błędnej klasyfikacji kodów oraz braku wymaganego PKD. Każdy błąd to dodatkowe 14–30 dni opóźnienia, a w skrajnych przypadkach odmowa rejestracji.

Procedura krok po kroku:

  1. Założenie Profilu Zaufanego lub aktywacja e-dowodu (2–3 dni przez bankowość online).
  2. Logowanie na portalu bdo.mos.gov.pl i wybór „Wniosek rejestracyjny”.
  3. Wypełnienie Modułu 1: dane firmy (NIP, REGON, KRS/CEIDG, PKD).
  4. Wypełnienie Modułu 2: wybór działów rejestru i kodów odpadów (w tym sekcji „wprowadzający opakowania”).
  5. Podpis elektroniczny i wysłanie wniosku do Marszałka Województwa właściwego dla siedziby firmy.
  6. Oczekiwanie na decyzję — typowo 7–14 dni.
  7. Otrzymanie numeru rejestrowego BDO (format: 000000000XX) i rozpoczęcie ewidencji.

Jeśli chcesz uniknąć typowych błędów i mieć pewność, że Twoja firma jest gotowa na nowe stawki opłaty produktowej oraz PPWR, skorzystaj z naszej usługi: Zarejestruj firmę w BDO online w 24h — koszt 350 zł netto, realizacja w 24 godziny, gwarancja poprawności formalnej.

Kompleksowa obsługa BDO dla firm — rejestracja, ewidencja, sprawozdania, opłata produktowa i przygotowanie do PPWR. Wszystko w stałej cenie, prowadzone przez certyfikowanych ekspertów ds. odpadów.

Zobacz pakiety obsługi BDO →

Optymalizacja kosztów opłaty produktowej — 5 sprawdzonych metod

Opłatę produktową można legalnie obniżyć nawet o 60–80%, jeśli firma podejmie odpowiednie działania optymalizacyjne. Najskuteczniejsze metody to przystąpienie do organizacji odzysku, zmiana materiału opakowaniowego, redukcja masy opakowań, korzystanie z opakowań z recyklatu oraz wykorzystanie pomocy de minimis.

1. Przystąpienie do organizacji odzysku

Organizacje odzysku przejmują obowiązek zapewnienia poziomów recyklingu w zamian za miesięczną lub kwartalną opłatę, która jest zwykle 30–50% niższa niż samodzielne wnoszenie opłaty produktowej. Dodatkowo organizacja prowadzi ewidencję i składa sprawozdania w imieniu firmy.

2. Zmiana materiału na łatwiej recyklowalny

Przejście z opakowań wielomateriałowych (np. Tetra Pak) na monomateriałowe (papier lub HDPE) może obniżyć stawkę z 2,80 zł/kg do 0,90 zł/kg — czyli o 68%. To strategia szczególnie atrakcyjna w kontekście PPWR, gdzie klasy recyklowalności staną się obowiązkowe.

3. Redukcja masy opakowań (lightweighting)

Zmniejszenie grubości folii o 20% lub waga kartonu o 15% przekłada się bezpośrednio na proporcjonalną redukcję opłaty produktowej. To również wymaganie PPWR (limit pustej przestrzeni 40% w e-commerce).

4. Opakowania z recyklatu

Stosowanie opakowań zawierających minimum 30% recyklatu kwalifikuje firmę do obniżonej stawki opłaty produktowej (mnożnik 0,5 dla części recyklatowej). Od 2030 r. ten próg stanie się obowiązkowy — warto wprowadzić go wcześniej.

5. Pomoc de minimis

Mikroprzedsiębiorcy wprowadzający do 1 tony opakowań rocznie mogą skorzystać z pomocy de minimis i być zwolnieni z opłaty produktowej. Limit to 200 000 euro pomocy publicznej w okresie 3 lat. Mechanizm szczegółowo opisaliśmy w artykule Opłata produktowa pomoc de minimis: Szansa dla firm.

Opłata produktowa a marketplace — Allegro, Amazon, eMAG

Platformy sprzedażowe mogą wymagać od sprzedawców numerów EPR dla krajów, które je przewidują (np. Niemcy — LUCID) — brak takiego numeru może ograniczyć sprzedaż do danego kraju. Rozliczenie opłaty produktowej pozostaje obowiązkiem sprzedawcy wobec urzędu marszałkowskiego, niezależnie od platformy.

Allegro umożliwia dodanie numeru BDO (numeru EPR dla Polski) na koncie sprzedawcy, ale zaznacza, że nie ma obowiązku go sprawdzać — obecnie brak numeru EPR nie blokuje sprzedaży. Szczegóły: Czy Allegro blokuje konto bez numeru BDO?

Najczęściej zadawane pytania o Opłata produktowa za opakowania rośnie w 2025 roku

Czym jest opłata produktowa za opakowania w 2025 roku?

Opłata produktowa to świadczenie pieniężne, które wnosi przedsiębiorca wprowadzający produkty w opakowaniach na rynek polski, jeżeli nie osiągnął wymaganych ustawowo poziomów recyklingu odpadów opakowaniowych. Podstawą prawną jest ustawa z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi (t.j. Dz.U. 2026 poz. 619) oraz powiązane przepisy ustawy o odpadach (t.j. Dz.U. 2023 poz. 1587).

Kto musi płacić opłatę produktową w 2025 roku?

Opłatę produktową płacą wszyscy przedsiębiorcy wprowadzający na rynek krajowy produkty w opakowaniach — w tym producenci, importerzy, dystrybutorzy pakujący towar pod własną marką oraz sprzedawcy internetowi wysyłający produkty w opakowaniach transportowych. Obowiązek dotyczy także podmiotów sprowadzających towary spoza UE oraz z innych państw członkowskich (wewnątrzwspólnotowe nabycie).

Ile wynoszą stawki opłaty produktowej w 2025 roku?

Maksymalne stawki opłaty produktowej w 2025 r. wynoszą od 0,10 zł/kg dla opakowań z drewna do 4,50 zł/kg dla opakowań z tworzyw sztucznych. Faktyczne stawki ustala corocznie rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska, biorąc pod uwagę rynek surowców wtórnych oraz koszty systemu odzysku.

Jak obliczyć opłatę produktową krok po kroku?

Aby obliczyć opłatę produktową, należy: ustalić masę wprowadzonych opakowań w podziale na materiały, porównać ją z wymaganym poziomem recyklingu, obliczyć różnicę i pomnożyć ją przez aktualną stawkę. Wynik to kwota należna do budżetu państwa lub organizacji odzysku.

Jakie są terminy rozliczenia opłaty produktowej w 2025 i 2026 r.?

Sprawozdanie z opłaty produktowej za rok 2025 należy złożyć w systemie BDO do 15 marca 2026 r., a samą opłatę wnieść na konto właściwego urzędu marszałkowskiego do tego samego dnia. Termin jest nieprzekraczalny — opóźnienie skutkuje odsetkami oraz wszczęciem postępowania o nałożenie administracyjnej kary pieniężnej.

PPWR 2026 a opłata produktowa — co się zmieni?

Od 12 sierpnia 2026 r. zacznie być stosowane bezpośrednio w Polsce rozporządzenie PPWR (Packaging and Packaging Waste Regulation), które wprowadza klasy recyklowalności opakowań od A do E oraz minimalne progi zawartości recyklatu. Opakowania klasy E (nierecyklowalne) zostaną stopniowo wycofane z rynku, a wprowadzający je przedsiębiorcy będą musieli płacić znacznie wyższe stawki opłaty produktowej.

Logo Rejestracja BDO

O autorze

Redakcja RejestracjaBDO

Zespół ekspertów ds. BDO i środowiska

Specjaliści rejestracji, ewidencji i sprawozdawczości BDO z wieloletnim doświadczeniem. Tworzymy praktyczne poradniki o obowiązkach środowiskowych polskich przedsiębiorców.

BDO · KOBiZE · ISO 14001Weryfikacja merytorycznaWeryfikacja: październik 2026

Masz pytania o rejestrację BDO lub aktualizację wpisu? Skontaktuj się z naszym ekspertem — bezpłatnie.

Sprawdź obowiązki BDO →
[auto_faq source="content" schema="yes"]

Udostepnij aktykół:

Powiązane wpisy:

Powiązane artykóły

Kilka słów o nas

Kancelaria ekspertów BDO i rozliczeń środowiskowych od 2010 roku

 

  • specjalizacja: rejestracja BDO

  • zespół ekspertów (Piotr Chudeusz, Agnieszka Wolna)

  • publikacje branżowe

  • doświadczenie B2B (JDG i spółki)

IMG 2503

Piotr Chudeusz

Ekspert rozliczeń ds. ochrony środowiska

Ocena 5 z 5

Piotr Chudeusz to praktyk z wieloletnim doświadczeniem w obszarze BDO, KOBiZE i rozliczeń środowiskowych. Od 2010 roku wspiera przedsiębiorców w realizacji obowiązków wynikających z przepisów ochrony środowiska, specjalizując się w analizie obowiązków, rejestracjach BDO oraz wdrażaniu bezpiecznych procedur. Na blogu publikuje materiały oparte na realnych przypadkach firm, interpretacji przepisów oraz doświadczeniu zdobytym podczas codziennej obsługi klientów.

IMG 8194

Agnieszka Wolna

Ekspert rozliczeń ds. ochrony środowiska

Ocena 5 z 5

Opis:Agnieszka Wolna przygotowuje treści dotyczące praktycznych aspektów rejestracji BDO, aktualizacji wpisów oraz bieżących obowiązków przedsiębiorców. W artykułach skupia się na jasnym wyjaśnianiu procedur, najczęstszych błędów oraz zmian w przepisach. Jej publikacje powstają na bazie codziennej pracy z klientami i analizy realnych sytuacji biznesowych.

Rejestracja BDO logo horyzontalne(CMYK) 4

Redakcja Rejestracja BDO

Kancelaria ds. rozliczeń ochrony środowiska

Ocena 5 z 5

Redakcja RejestracjaBDO to zespół specjalistów zajmujących się tworzeniem i aktualizacją treści związanych z BDO oraz rozliczeniami środowiskowymi. Artykuły redakcyjne mają charakter informacyjny i edukacyjny — powstają w oparciu o aktualne przepisy, oficjalne komunikaty instytucji oraz doświadczenie ekspertów współpracujących z serwisem.

CERTYFIKATY / KOMPETENCJE

CERTYFIKAT

POZIOM EKSPERT

BDO Rejestracja, aktualizacja, wyrejestrowanie – praktyka systemowa

Certyfikat kompetencji: rejestracja, aktualizacja i prowadzenie wpisu w BDO – potwierdzenie znajomości procedur rejestrowych, prawidłowego doboru zakresu wpisu oraz pracy na poziomie zgodnym z praktyką administracyjną.

CERTYFIKAT

POZIOM EKSPERT

BDO Ewidencja odpadów i prowadzenie KPO i KEO w BDO

Certyfikat kompetencji: prowadzenie ewidencji odpadów i obsługa KPO w BDO – potwierdzenie umiejętności prowadzenia ewidencji w sposób spójny, kontrolowany i zgodny z wymaganiami sprawozdawczości rocznej.

CERTYFIKAT

POZIOM EKSPERT

BDO Sprawozdanie z wytworzonych odpadów

Certyfikat kompetencji: roczne sprawozdanie odpadowe w BDO – potwierdzenie prawidłowego przygotowania danych, weryfikacji ewidencji oraz sporządzania sprawozdań w sposób ograniczający ryzyko korekt i wezwań.

CERTYFIKAT

POZIOM EKSPERT

BDO sprawozdanie opłata produktowa z pomocą de minimis

Certyfikat kompetencji: zastosowanie pomocy de minimis w sprawozdaniach opakowaniowych BDO – potwierdzenie umiejętności bezpiecznego wykorzystania mechanizmu pomocy publicznej w celu ograniczenia kosztów przedsiębiorcy i zachowania zgodności formalnej.

CERTYFIKAT

POZIOM EKSPERT

BDO sprawozdanie opłata recyklingowa

Certyfikat kompetencji: rozliczenie opłaty recyklingowej i sprawozdawczość toreb na zakupy w BDO – potwierdzenie prawidłowego prowadzenia rozliczeń i sprawozdań w zakresie toreb z tworzyw sztucznych.

CERTYFIKAT

POZIOM EKSPERT

Raportowanie KOBiZE + opłaty za korzystanie ze środowiska

Certyfikat kompetencji: KOBiZE – rejestracja, raportowanie oraz rozliczenia opłat za korzystanie ze środowiska – potwierdzenie kompetencji w zakresie obsługi emisji, raportów rocznych oraz rozliczeń wymaganych od przedsiębiorców.

Rejestracji rocznie
0 +
opinie googlee
0 /5
Lat doświadczenia
+ 0

Opinie naszych partnerów biznesowych

4.9
★★★★★
Na podstawie 39 opinii Google
Xavery Qrdys
Xavery Qrdys
12.01.2024
★★★★★

Szybkie i profesjonalne wsparcie, pełne odciążenie z tego zakresu :)

Agnieszka Bilińska
Agnieszka Bilińska
11.01.2024
★★★★★

Polecam, korzystam z uslug przy prowadzonych firmach. TOP!

Magdalena Nazim-Żurek
Magdalena Nazim-Żurek
14.03.2023
★★★★★

Rzetelne informacje. Kompetentna obsługa. Polecam.

Xavery Qrdys
Xavery Qrdys
12.01.2024
★★★★★

Szybkie i profesjonalne wsparcie, pełne odciążenie z tego zakresu :)

Agnieszka Bilińska
Agnieszka Bilińska
11.01.2024
★★★★★

Polecam, korzystam z uslug przy prowadzonych firmach. TOP!

Magdalena Nazim-Żurek
Magdalena Nazim-Żurek
14.03.2023
★★★★★

Rzetelne informacje. Kompetentna obsługa. Polecam.

Gotowy do podjęcia właściwej decyzji?

Ponad 650 tyś firm jest już w rejestrze. Docelowo każdy  w nim będzie. Nie zwlekaj uniknij kary za brak rejestracji i rozlicz swoja firmę we właściwy sposób. Postaw ten pierwszy krok z właściwa firma a unikniesz komplikacji.

Rejestracja w BDO po terminie

Usługi BDO dla firmy

Kompleksowa obsługa BDO dla Twojej firmy

RejestracjaBDO.pl
Kancelaria Ekspertów Rejestracji BDO i Rozliczeń Środowiskowych.
Specjalizujemy się w rejestracji firm w BDO – szybko, bezpiecznie i zgodnie z przepisami.

Gwarantujemy złożenie wniosku rejestracyjnego BDO w 24 godziny.

Rejestracja BDO

Ekspercka rejestracja firm w BDO – szybko, bezpiecznie i z gwarancją 24h.

Obsługa BDO

Obsługa po rejestracji – dla firm, które chcą jednego partnera.

Kontakt:

Obsługa:

Cała Polska – 100% online

2026 © Wszystkie prawa zastrzeżone

PIOTR CHUDEUSZ GRUPA PC
NIP: 8942959681 · REGON: 021337743 · Numer BDO: 000501652
ul. Jedności Narodowej 42/44 lok. 1A, 50-258 Wrocław,

Od 2010 roku wspieramy przedsiębiorców w zakresie rejestracji BDO, ewidencji odpadów, KOBiZE oraz obowiązków środowiskowych.