BDO Rejestracja Twojej firmy.

Wypełnij i wyślij formularz

BDO Rejestracja - BDO wniosek o numer dla Twojej firmy w bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami.

bdo rejestracja , rejestracja bdo , bdo wniosek ,numer bdo , rejestr bdo

Nie zawracaj sobie głowy i zostaw to specjalistom.

Rejestracja Twojej firmy zajmie nam mniej niż 24h.

Rejestracja firmy w bazie BDO, kto musi się rejestrować, a kto nie musi. Kto ma taki obowiązek, a kto jest z niego zwolniony.

Kto musi zarejestrować się w BDO?

Zobowiązani do wpisu do rejestru BDO to przedsiębiorcy którzy:

  • Wytwarzają odpady oraz prowadzą ewidencję odpadów
  • Wprowadzają na terytorium kraju produkty w opakowaniach, oleje smarowe, baterię lub akumulatory, pojazdy, sprzęt elektryczny lub elektroniczny
  • Importują lub produkują opakowania i/lub towary w opakowaniach, kupują je w ramach transakcji wewnątrz wspólnotowych (od firm z terytorium UE)
  • Rejestr dotyczy również sklepów oraz hurtowni, którzy udostępniają swoim klientom torebki foliowe podlegające opłacie recyklingowej. Należy w tym przypadku złożyć roczne sprawozdanie o nabytych i wydanych torbach lekkich (od 15 do 49 mikrometrów) i o torbach pozostałych (powyżej 50 mikrometrów).  Do rejestru nie zalicza się natomiast toreb bardzo lekkich o grubości poniżej 15 mikrometrów tzw. zrywek, które służą jako opakowanie żywności sprzedawanej luzem oraz są wydawane ze względów higienicznych.

Kto nie musi rejestrować się w BDO?

Obowiązek prowadzenia ewidencji odpadów nie dotyczy:

  • Wytwórców odpadów komunalnych
  • Wytwórców odpadów w postaci pojazdów wycofanych z eksploatacji, jeżeli pojazdy te zostały przekazane do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów
  • Wytwórców odpadów będących rolnikami gospodarującymi na powierzchni użytków rolnych poniżej 75 ha, o ile nie podlegają wpisowi do rejestru z urzędu w związku z posiadaniem decyzji w zakresie wytwarzania odpadów.

Jakie branże muszą zarejestrować się w BDO?

Producenci
Transport
Stomatolodzy
Gabinet kosmetyczny
Blacharnie i lakiernie
Tartaki i kamieniarstwo

Nasi eksperci czekają na Twoje zgłoszenie.

Wypełnij formularz i wyślij go do nas.
Gwarantujemy szybką i sprawną rejestracje Twojego wniosku BDO.

  • Rejestracja wniosku BDO w 24h.
  • Najwyższa jakość usług.
  • Satysfakcja gwarantowana.

Rejestracja firmy w BDO krok po kroku.

Na czym polega nasza usługa?
Rejestrujemy firmy oraz prowadzimy całoroczną obsługę w zakresie sprawozdawczości, ewidencji oraz globalnej obsługi BDO.

1. WYPEŁNIJ FORMULARZ

Wypełnienie formularza pozwoli nam ocenić czy rejestracja jest wymagana dla danej działalności, oraz jaki będzie koszt takiej usługi, wysłanie formularza nie jest obowiązkowe

2. KONTAKT NASZEGO KONSULTANTA

Specjalista wyceni usługę i skontaktuje się z Państwem drogą mailową, bądź telefoniczną w razie dodatkowych pytań , kontakt nastąpi do 30 min po otrzymaniu wypełnionego formularza w godzinach pracy naszego biura

3. PODPISANIE I ODESŁANIE DOKUMENTÓW

Odesłanie do nas na maila skanu podpisanego pełnomocnictwa oraz potwierdzenia przelewu z banku za opłatę skarbową, w niektórych przypadkach także potwierdzenie przelewu za opłatę rejestrową

4. POTWIERDZENIE ZŁOŻENIA WNIOSKU DO BDO

Po złożeniu wniosku przez naszego specjalistę otrzymacie Państwo od nas na maila UPO- potwierdzenie złożenia wniosku wygenerowane ze strony UM, oraz FV do zapłaty za wykonaną usługę

5. NADANIE NUMERU I LOGOWANIE DO SYSTEMU

Po otrzymaniu nr rejestrowego łączymy Państwa z bazą BDO, stajecie się głównym użytkownikiem swojego konta, otrzymujecie od nas instrukcję do logowania oraz informacje dotyczące sprawozdawczości w BDO dla danej działalności

6. OTRZYMANIE OFERTYT NA OBSŁUGĘ

Otrzymujecie Państwo on nas indywidualną ofertę na całoroczną obsługę w zakresie BDO
Do Was należy podjęcie decyzji o dalszej współpracy i wybór na jakich zasadach

Bdo rejestracja firmy do Bazy Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami. Zachęcamy do zapoznania się z istotnymi informacjami na jej temat:

Bdo co to?

Jest to zintegrowany system który powstał 14 grudnia 2012 roku. Jako Jako wersja online został uruchomiony w 2018 roku. Obowiązkiem wpisu do Rejestru Bdo zgodnie z ustawą są objęci przedsiębiorcy, którzy: wytwarzają, transportują lub przetwarzają odpady oraz prowadzą ewidencję tych odpadów. Kolejna grupą są wprowadzający na terytorium kraju produkty w opakowaniach, opony, oleje smarowe, pojazdy, baterie lub akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz producenci, importerzy opakowań, wprowadzający je w ramach transakcji wewnątrzwspólnotowych z Unii Europejskiej.

czytaj wiecej-> https://rejestracjabdo.pl/bdo-Baza-Danych-o-Produktach-i-Opakowaniach-oraz-o-Gospodarce-Odpadami/

 

Bdo wniosek online.

Powodem powstania bazy Bdo była idea skutecznej kontroli rynku gospodarki odpadami walki z nieprawidłowościami w tym sektorze. Z  tego powodu powstała baza online do której każdy w dobie internetu ma dostęp. Jednak dostęp do bazy jest jedno a łatwe i przyjemne posługiwanie się nią to drugie. Pierwszym krokiem jaki przedsiębiorca powinien wykonać zanim podejdzie do rejestracji firmy w bazie Bdo to odpowiedź na pytanie: Kto powinien, a kto nie musi się rejestrować w bazie Bdo.

czytaj wiecej-> https://rejestracjabdo.pl/bdo-wniosek-online-jak-zlozyc/

Bdo kto musi? Kto nie ma takiego obowiązku?

Do wpisu do rejestru Bdo zobowiązani są m.in. przedsiębiorcy którzy:

-Wytwarzają odpady oraz prowadzą ich ewidencję

-Na terytorium kraju wprowadzają oleje smarowe, baterię lub akumulatory, produkty w opakowaniach, pojazdy, sprzęt elektroniczny lub elektryczny

-Importują lub produkują towary w opakowaniach i/lub opakowania, kupują je w ramach transakcji wewnątrz wspólnotowych (od firm działających na terytorium UE)

-Należy pamiętać, że rejestr BDO dotyczy również sklepów oraz hurtowni, które udostępniają swoim klientom torebki foliowe podlegające opłacie recyklingowej. W tym przypadku trzeba złożyć roczne sprawozdanie o nabytych i wydanych torbach lekkich (od 15 do 49 mikrometrów) oraz o torbach pozostałych (powyżej 50 mikrometrów). Do rejestru nie zaliczają się natomiast torby bardzo lekkie o grubości poniżej 15 mikrometrów (tzw. zrywek), które służą jako opakowanie żywności sprzedawanej luzem oraz wydawane są ze względów higienicznych.

czytaj wiecej-> https://rejestracjabdo.pl/bdo-rejestracja-firmy-kto-musi-kto-nie-ma-obowiazku/

Obowiązek prowadzenia ewidencji odpadów nie dotyczy:

-Wytwórców odpadów komunalnych (które są tożsame z odpadami z gospodarstw domowych)

-Wytwórców odpadów w postaci pojazdów, które zostały wycofane z eksploatacji, jeżeli pojazdy te zostały przekazane do przedsiębiorcy świadczącego usługi demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbiórki pojazdów

-Wytwórców odpadów będących rolnikami, którzy gospodarują na powierzchni użytków rolnych o powierzchni nie większej niż 75 ha, o ile nie podlegają wpisowi do rejestru z urzędu w związku z posiadaniem decyzji w zakresie wytwarzania odpadów.

 

czytaj wiecej-> https://rejestracjabdo.pl/bdo-rejestracja-firmy-kto-musi-kto-nie-ma-obowiazku/

Bdo rejestracja firmy po terminie.

Obowiązek rejestracji firmy w bazie Bdo maja firmy od 2012 roku lecz było to składane w postaci papierowych wniosków do urzędu. W 2018 roku powstała baza online i ułatwiła formę składania wnioskowy o rejestracje firmy. Jeśli wiesz o tym ze podlegasz rejestracji swojej firmy w bzie nie masz z czym zwlekać. Obowiązek istnieje od 2012 roku wiec jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to nie jest za późno. Nie możesz zostać ukarany za złożenie wniosku po tym terminie a jest od w 2012 roku lub przed założeniem swojej firmy, Składając wniosek i rejestrując firmę po tym terminie nie łamiesz prawa i nie jesteś skazany na zapłacenie kary. Takie kary ponoszą osoby które nie złożyły wniosku a miały  taki obowiązek przed wszczęciem kontroli z Urzędu.

czytaj wiecej-> https://rejestracjabdo.pl/bdo-rejestracja-firmy-po-terminie/

Bdo kary za brak wpisu do rejestru Bdo.

Kary za brak wpisu do bazy Bdo wynosza od 5 000 do nawet 1 000 000 zł. Prowadzenie działalności gospodarczej bez wymaganego wpisu do rejestru BDO podlega każe administracyjnej wiec nie ma od niej odwołania. W przypadku braku wpisu lub złożonego wniosku o wpis jest ona ustawowa. jednak złożenie wniosku w jakiejkolwiek postaci i oczekującego na rozpatrzenie lub korektę wyklucza możliwość ukarania takiego przedsiębiorcy z możliwości ukarania tak wysoką grzywną.

czytaj wiecej-> https://rejestracjabdo.pl/bdo-kary-za-brak-wpisu-rejestracji/

Bdo obsługa kompleksowa dla twojej firmy

Rejestracja firmy w bazie Bdo to tylko początek. Po skutecznej rejestracji, wypełnieniu wniosku i uzupełnieniu niezbędnych opłat podpisów oraz korekt. Na przedsiębiorce spoczywają odpowiednie obowiązki takie jak ewidencja odpadów oraz sprawozdawczość. W przypadku rejestracji firmy już istniejące uzupełnienie sprawozdawczości za lata poprzednie oraz bieżące prowadzenie sprawozdawczości oraz ewidencji. Wystawianie kart przekazania odpadów oraz ich ewidencja. Pilnowanie terminów składania sprawozdań zęby uniknąć surowych kar jak również skorzystać z przysługujących przedsiębierny pomocy i dofinansowań. Wszystko to jest dostepne lecz wymaga odpowiedniego zaangażowania, terminowości i wiedzy.

sprawdz nasza oferte-> https://rejestracjabdo.pl/bdo-kompleksowa-obsluga-firm/

Bdo sprawozdanie roczne , bdo odpady, ewidencja odpadów twojej firmy.

Obowiązkiem firm istniejących już w bazie Bdo jest składanie odpowiednich sprawozdań do bazy Bdo. Sprawozdania te dotyczą wprowadzanych produktów oraz wytwarzanych odpadów. W przypadku odpadów sprawa jest prosta tyle odpadów ile firma wyprodukowała i przekazała w legalny sposób Karta przekazania odpadów do utylizacji należny zliczyć – prowadzić ewidencje na bieżąco następnie wprowadzić te ilości w sprawozdanie i wysłać do bazy Bdo oraz uiścić odpowiednia opłatę.

czytaj wiecej-> https://rejestracjabdo.pl/bdo-sprawozdanie-odpady/

Bdo sprawozdanie roczne , bdo oplata produktowa dla twojej firmy.

W przypadku sprawozdania z wprowadzonych opakowań jest ono już bardziej skomplikowane i składa się z kilku części. Głowna cześć to jak sama nazwa wskazuje opakowania produktowe które firma wprowadza na rynek. Może to być w przypadku gastronomii opakowania do jedzenia wydawanego na wynos. W przypadku sklepu internetowego pakującego produkty w pudelka, folio paki oraz inne produkty do pakowania typu folia strecz lub taśma klejąca. Każda firma sprowadzająca auto do firmy na sprzedaż lub do własnego użytku powinna wykonać to sprawozdanie ponieważ wprowadza na rynek produkty z typu niebezpiecznych takie jak opony oleje baterie. Jeśli sprowadzasz zabawki które maja w zestawie dołączone baterie lub akumulatory również posiadasz obowiązek sporządzenia takiego sprawozdania. Ostatnia częścią jest wprowadzanie i sprzedaż reklamówek z tworzyw sztucznych powyżej 0,15 mikronów.

czytaj wiecej-> https://rejestracjabdo.pl/bdo-sprawozdanie-oplata-produktowa/

 

Bdo numer jak sprawdzić?

Rejestracja firmy w bazie Bdo została już wykonana? Nie wiesz czy masz numer Bdo sprawdź używając nipu firmy jaki jest jej status i czy numer został już nadany. Wejdź w poniższy link i upewnij się ze wszystko jest zrobione jak należy i nie trzeba uzupełnić wpłat lub złożyć korekty do wniosku. jeśli masz z tym problem z chęcią pomożemy w rejestracji twojej firmy w bazie Bdo i przyspieszymy otrzymanie takiego numeru.

bdo numer- rejestr podmiotow -> https://rejestr-bdo.mos.gov.pl/Registry/Index